Coś na temat filtra Unimax 250?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Redzi188
Posty: 34
Rejestracja: 10 gru 2015 21:38
Lokalizacja: Radom

Coś na temat filtra Unimax 250?

Post autor: Redzi188 »

Witam jak w tytule cche sie poradzic osob ktore maja badz mialy doczynienia z tym modelem czy to prawda ze ciekna przy zdejmowaniu glowcy i czy bywaja modele na chinskich czesciach z gory dziekuje za pomoc.
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Post autor: fiebik »

Właśnie taki sobie nabyłem, ale uruchamianie planuję nie wcześniej niż w przyszłym tygodniu. Jeśli to nie za późno, to podzielę się pierwszymi wrażeniami. Do tej pory widziałem je u znajomych i chwalili ;)
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Redzi188
Posty: 34
Rejestracja: 10 gru 2015 21:38
Lokalizacja: Radom

Post autor: Redzi188 »

Ja wlasnie planuje i przyznam ze skolowany jestem bardzo ale wkoncu zdecydowalem sie na ten filtr chce go kupic na allegro tylko sprzedawca w sklepie akwarystycznym powiedzial mi ze sa wersie filtrow z chinskimi czescami i to walsnie te przeciekaja
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Post autor: fiebik »

Redzi188 pisze:sprzedawca w sklepie
Sprzedawca w sklepie spróbuje Cie przestraszyć, żebyś kupił u niego, a nie w internecie...
Moim skromnym zdaniem drastycznie przeważająca ilość przypadków przecieków filtrów jest spowodowana bezpośrednio, lub pośrednio przez ich właścicieli... ;) Choć oczywiście zawsze może zdarzyć się wyjątek... :D
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Redzi188
Posty: 34
Rejestracja: 10 gru 2015 21:38
Lokalizacja: Radom

Post autor: Redzi188 »

Dzieki za wypowiedz w tym temacie a gdzie kupowales ten filtr jesli mozna wiedziec?
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Post autor: fiebik »

Nie wiem czy to nie będzie kryptoreklama, ale kupowałem normalnie w sklepie stacjonarnym "Zwierzyniec" w Olsztynie na Wilczyńskiego. Ale oni, widziałem - też wystawiają się na aledrogo....

Na początek jedyny ból, to zeolit we wkładach, który z klucza wywaliłem i zamieniłem na mieszankę ceramiki i lawy wulkanicznej. ;)

EDIT:
W "wekhend" postaram się w galerii coś powiesić, bo filterek kupiłem w sumie do nowego maluteńkiego baniaczka, który postaram się pokazać w etapach jego powstawania w galerii.
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Redzi188
Posty: 34
Rejestracja: 10 gru 2015 21:38
Lokalizacja: Radom

Post autor: Redzi188 »

A czy sa dwa typy tych filtrow bo widze ze mozna do niego wlozyc lape UV ktorej ja nie chce montowac
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Post autor: fiebik »

Filtry z klucza są sprzedawane "gołe" - czyli pusta komora.
I tu masz warianty, można sobie:
1. dokupić i domontować oryginalną deklarowaną lampę uv
2. dokupić i domontować oryginalną deklarowaną grzałkę
3. dołożyć w komorę jakieś dodatkowe medium filtracyjne (koniecznie w podwójnej siatce, bo to ostatnia komora przez wirnikiem...)
4. nic w tej komorze nie robić i nie dokładać - zawsze jest możliwość coś tam doraźnie i tymczasowo wpakować w przypadkach nagłej potrzeby...

EDIT.
Ja oczywiście z czystego, wrodzonego lenistwa wybrałem wariant nr 4 ;)
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Redzi188
Posty: 34
Rejestracja: 10 gru 2015 21:38
Lokalizacja: Radom

Post autor: Redzi188 »

Kolego fiebik wlasnie dzis odpalilem mojego unimaxa 250 tylko zastanawia mnie jedna rzecz czy u ciebie rączka filtra czyli glowica ma kolor szary czy srebrny tak jak na zdjeciu (opakowanie)?
Ostatnio zmieniony 23 gru 2015 21:11 przez Redzi188, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AriRaph
Posty: 67
Rejestracja: 13 paź 2015 8:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: AriRaph »

Mam Unimaxa 250 - chodzi od 67 dni.
Cichy i bezproblemowy filtr. Więcej nie napiszę - bo jako nowicjusz nie mam porównania, ale jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony.
fiebik pisze:Na początek jedyny ból, to zeolit we wkładach, który z klucza wywaliłem i zamieniłem na mieszankę ceramiki i lawy wulkanicznej. Wink
Możesz to jakoś rozszerzyć? Ja zeolit mam w obu filtrach (oba akwaria). W wspomnianym Unimax 250 jest od początku. Zbiornik się ustabilizował. Woda ma dobre parametry -więc co jest nie tak z zeolitem?
Pozdrawiam,

Akwarium roślinne, towarzyskie 180l
Akwarium roślinne to nieustanna nauka na własnych błędach
ODPOWIEDZ